Ana içeriğe atla

Gokosoul Kimdir?Gökhan Kılıç (Gokosoul) 1985 yılının Ocak ayında İstanbul'da dünyaya geldi. Önceleri ilköğretim yıllarında katıldığı çok sesli koro ile müziğe olan ilgisi baş gösterdi. Bu ilgiyle beraber müziğe olan yeteneğini keşfetti, ardından piyano ve gitara olan merakıyla 2000 yılında müzik hayatı başladı.

Sonraları "sesler nasıl üretiliyor?" sorusunun getirdiği merakla uzun bir yolculuğa çıktı. Zamanla internet üzerinden yayınladığı bir çok albüm, single, remix, mash-up ve trance setleri ile Türkiye'den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden dinleyiciler edindi.

Genelde EDM (elektronik dans müziği) üreten Gokosoul, 2008'de çıkardığı "Gri" ve "Piyon" isimli single'ları ile büyük ilgi topladı. Ardından 2011 yılında dünyaca ünlü prodüktör Axel F ile beraber çalıştığı "Don't Run Away" isimli single'ı ile de birçok compilation albümde, beatportta ve çeşitli web portallarında yerini aldı.

Aranjör kimliğinin yanında, remixer, söz yazarı ve vokal olarak da çalışmalarını sürdürmektedir. Türkiye'de elektronik müziği yayma ve geliştirme adına önemli katkılarda bulunan Gökhan Kılıç'ın hayali ise; ülkemizi dünya çapında temsil etmek.

Proje isimleri; "Gökhan Kılıç", "Gokosoul", "Quiet Dosage".

www.gokosoulmusic.com

Bu blogdaki popüler yayınlar

"Gokosoul's EDM Presets Vol.1 for SynthMaster" Yayında...

Gökhan Kılıç elektronik dans müziği üretiminde, birçok sanatçının kullanmakta olduğu bazı preset'leri, SynthMaster soft synth'i için tasarladı ve "EDM Presets Volume 1"ı yayınladı. Konsept olarak şarkılarda kullanılan belli başlı bazı seslerin benzerleri üretilmiş, amatör ya da profesyonel herkesin kullanabileceği bir soundset elde edilmiştir. Sesler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz aşağıdaki demo track'i dinleyebilir, presetleri indirmek için indir butonuna tıklayabilirsiniz.
İndir / Download Soundset
Stüdyo

Sürekli sorulanlardan birisi de ekipmanlar. Cevaplamak adına stüdyomda kullandığım ekipmanları sıraladım, güncel listeyi inceleyebilirsiniz.
Ekipman Listesi

Synthesizer'lar
Roland V-Synth GTWaldorf Micro Q (Custom Tabletop)Roland JP-8080Novation Supernova II RackRoland JV-1080Korg TRITON-RackYamaha CS6RYamaha Motif XS RackE-MU Xtreme Lead-1
Expansion Board'lar/Card'lar
Roland JV-1080 için; SR-JV80-06 Dance BoardSR-JV80-05 World BoardSR-JV80-04 Vintage Synth BoardSR-JV80-11 Techno Board Korg TRITON-Rack için; EXB-MOSS DSP Synthesizer Board Yamaha CS6R için; PLG150-AN Board
Audio/MIDI Arayüzleri
Focusrite Scarlett 18i6ESI M8UXL MIDIZoom H4N Handy Recorder
Mixing/Mastering
TC Electronic Finalizer 96K
Mikrofon
Rode K2
Diğer  GOTEK floppy emulator (Korg Triton-Rack için)
Monitör ne kullanıyorsun dediğinizi duyar gibiyim :) Hoparlör monitörle müzik yapmıyorum. Sadece kulaklık ile... Bilmiyorum belki de alışkanlık ama, kendimi daha rahat hissediyorum. Dolayısıyla akustik panel vb. yalıtım mate…