Ana içeriğe atla

Gokosoul Kimdir?Gökhan Kılıç (Gokosoul) 1985 yılının Ocak ayında İstanbul'da dünyaya geldi. Önceleri ilköğretim yıllarında katıldığı çok sesli koro ile müziğe olan ilgisi baş gösterdi. Bu ilgiyle beraber müziğe olan yeteneğini keşfetti, ardından piyano ve gitara olan merakıyla 2000 yılında müzik hayatı başladı.

Sonraları "sesler nasıl üretiliyor?" sorusunun getirdiği merakla uzun bir yolculuğa çıktı. Zamanla internet üzerinden yayınladığı bir çok albüm, single, remix, mash-up ve trance setleri ile Türkiye'den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden dinleyiciler edindi.

Genelde EDM (elektronik dans müziği) üreten Gokosoul, 2008'de çıkardığı "Gri" ve "Piyon" isimli single'ları ile büyük ilgi topladı. Ardından 2011 yılında dünyaca ünlü prodüktör Axel F ile beraber çalıştığı "Don't Run Away" isimli single'ı ile de birçok compilation albümde, beatportta ve çeşitli web portallarında yerini aldı.

Aranjör kimliğinin yanında, remixer, söz yazarı ve vokal olarak da çalışmalarını sürdürmektedir. Türkiye'de elektronik müziği yayma ve geliştirme adına önemli katkılarda bulunan Gökhan Kılıç'ın hayali ise; ülkemizi dünya çapında temsil etmek.

Proje isimleri; "Gökhan Kılıç", "Gokosoul", "Quiet Dosage".

www.gokosoulmusic.com

Bu blogdaki popüler yayınlar

"Gokosoul's EDM Presets Vol.1 for SynthMaster" Yayında...

Gökhan Kılıç elektronik dans müziği üretiminde, birçok sanatçının kullanmakta olduğu bazı preset'leri, SynthMaster soft synth'i için tasarladı ve "EDM Presets Volume 1"ı yayınladı. Konsept olarak şarkılarda kullanılan belli başlı bazı seslerin benzerleri üretilmiş, amatör ya da profesyonel herkesin kullanabileceği bir soundset elde edilmiştir. Sesler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz aşağıdaki demo track'i dinleyebilir, presetleri indirmek için indir butonuna tıklayabilirsiniz.
İndir / Download Soundset
Take Me Home (feat. Cornelis Van Dijk) Yayında.

Selam herkese. 
Yeni single 26 Ocak'tan itibaren yayında. Sözü Cornelis Van Dijk'e, müziği ikimize ait parçanın düzenlemesini sadece hardware synth'ler ile yaptım. Single tüm dijital portallarda yayında.
İyi dinlemeler. 
AmazonSpotifyApple Music